Litopya — Türkiye'nin Dijital Kitap Evreni
Bertolt Brecht

Bertolt Brecht

63 kitap

10 Şubat 1898 doğumlu Brecht, 20. yüzyıl Alman edebiyatının en büyük şair, yazar, tiyatrocu ve kuramcılarının en önemlisidir. Düzen çarklarındaki çürük yanları ince bir alayla sergileyen Brecht, çağımız tiyatro sanatına büyük yenilikler getirmiş bir kuramcı olduğu kadar, güçlü bir yazar ve şairdir de. Naziler döneminde ülkesinden kaçmış, Avusturya, Danimarka, İsveç, Finlandiya, Sovyetler Birliği, ABD ve İsviçre'de çalışmalarını sürdürmüş ve 1948'de yurduna geri dönmüştür. Karısı büyük oyuncu Helene Weigel ile birlikte kurdukları, "Berliner Ensemble" topluluğu dünya ölçüsünde ün kazanmış ve dünyanın en başarılı tiyatro topluluklarından biri sayılmıştır.

Litopya'da bu yazar

Bertolt Brecht, Litopya'da en çok okunan yazarlardan biri. Litopya kataloğunda 63 kitabı yer alıyor. Kitapları 1993-2025 yılları arasında AFRİKA YAYINLARI, Agora Kitapligi, BGST Yayinlari etiketiyle yayımlandı. Kitaplarının ortalama hacmi 358 sayfa. Eserleri ağırlıklı olarak Sinema-Tiyatro ve Oyun (Çeviri) kategorilerinde yer alıyor. En çok ilgi gören kitabı “Beş Paralık Roman” (okur puanı 8.09). Litopya okurları bu kitaplara 457 puan ve 3 inceleme bıraktı. Ortalama puanı 10 üzerinden 8.51.

63
Kitap
457
Toplam Puanlama
★ 8.5
Ortalama Puan
3
İnceleme
9
Alıntı
En Popüler KitabıBeş Paralık Roman★ 8.1 · 33 oy

Kitaplar

Bertolt Brecht Bütün Oyunları 6 / Açıklamalı Büyük Berlin ve Frankfurt Baskısı (Karton Kapak)

Bertolt Brecht Bütün Oyunları 6 / Açıklamalı Büyük Berlin ve Frankfurt Baskısı (Karton Kapak)

2025
Everest Yayinlari
7.816 oy
Sanat - Tasarım
Bertolt Brecht Bütün Oyunları 2 (Ciltli)

Bertolt Brecht Bütün Oyunları 2 (Ciltli)

2025
Everest Yayinlari
8.110 oy
Bertolt Brecht Bütün Oyunları 6 / Açıklamalı Büyük Berlin ve Frankfurt Baskısı (Ciltli)

Bertolt Brecht Bütün Oyunları 6 / Açıklamalı Büyük Berlin ve Frankfurt Baskısı (Ciltli)

2025
Everest Yayinlari
8.85 oy
Sanat - Tasarım
Üç Kuruşluk Opera

Üç Kuruşluk Opera

2025
Everest Yayinlari
8.012 oy
Sinema-Tiyatro
Bertolt Brecht Bütün Oyunları 2 (Karton Kapak)

Bertolt Brecht Bütün Oyunları 2 (Karton Kapak)

2025
Everest Yayinlari
8.416 oy
Efendi Puntila ve Uşağı Matti

Efendi Puntila ve Uşağı Matti

2024
Everest Yayinlari
7.98 oy
Sinema-Tiyatro
Gecede Trampet Sesleri

Gecede Trampet Sesleri

2024
Everest Yayinlari
9.03 oy
Sinema-Tiyatro
Bertolt Brecht Bütün Oyunları 3 (Ciltli)

Bertolt Brecht Bütün Oyunları 3 (Ciltli)

2024
Everest Yayinlari
9.05 oy
Sinema-Tiyatro
Bertolt Brecht Bütün Oyunları 3 (Karton Kapak)

Bertolt Brecht Bütün Oyunları 3 (Karton Kapak)

2024
Everest Yayinlari
8.68 oy
Sinema-Tiyatro
Bertolt Brecht Bütün Oyunları 5 (Ciltli) Açıklamalı Büyük Berlin ve Frankfurt Baskısı

Bertolt Brecht Bütün Oyunları 5 (Ciltli) Açıklamalı Büyük Berlin ve Frankfurt Baskısı

2024
Everest Yayinlari
9.18 oy
Sinema-Tiyatro
Bertolt Brecht Bütün Oyunları 5 / Açıklamalı Büyük Berlin ve Frankfurt Baskısı

Bertolt Brecht Bütün Oyunları 5 / Açıklamalı Büyük Berlin ve Frankfurt Baskısı

2024
Everest Yayinlari
8.25 oy
Sinema-Tiyatro
Bertolt Brecht Bütün Oyunları 1 (Ciltli)

Bertolt Brecht Bütün Oyunları 1 (Ciltli)

2023
Everest Yayinlari
9.37 oy
Sinema-Tiyatro
Bertolt Brecht Bütün Oyunları 1 (Karton Kapak)

Bertolt Brecht Bütün Oyunları 1 (Karton Kapak)

2023
Everest Yayinlari
7.86 oy
Sinema-Tiyatro
Everest Açıkhava 4 / Bertolt Brecht: Cesaret Ana ve Çocukları

Everest Açıkhava 4 / Bertolt Brecht: Cesaret Ana ve Çocukları

2022
Everest Yayinlari
9.412 oy
Çocuk Kitapları
Paris Komünü 150

Paris Komünü 150

2022
Yordam Kitap
7.54 oy
Siyaset
Dinsizin Paltosu

Dinsizin Paltosu

2022
AFRİKA YAYINLARI
8.33 oy
Edebiyat
Beş Paralık Roman

Beş Paralık Roman

2021
Iletisim Yayinlari
8.133 oy
Popüler Kitaplar
Aşk Hep Yeni Başlar

Aşk Hep Yeni Başlar

2020
SÖZCÜKLER
8.85 oy
Edebiyat
Dostlara Mektuplar

Dostlara Mektuplar

2020
AFRİKA YAYINLARI
8.84 oy
Edebiyat
Açların Ekmeği

Açların Ekmeği

2019
AFRİKA YAYINLARI
7.25 oy
Edebiyat
Üç Kuruşluk Roman

Üç Kuruşluk Roman

2018
Dorlion Yayınları
7.73 oy
Roman
Faşizm Irkçılık Ayrımcılık Yazıları

Faşizm Irkçılık Ayrımcılık Yazıları

2016
Ütopya Yayınevi
9.03 oy
Siyaset
Bütün Oyunları -9

Bütün Oyunları -9

2015
Agora Kitapligi
9.18 oy
Sinema-Tiyatro
Julius Caesar

Julius Caesar

2015
CHİVİYAZILARI YAYINEVİ
8.56 oy
Edebiyat
Bütün Oyunları -7

Bütün Oyunları -7

2014
Agora Kitapligi
9.45 oy
Sinema-Tiyatro
Bütün Oyunları -8

Bütün Oyunları -8

2014
Agora Kitapligi
8.111 oy
Sinema-Tiyatro
Bütün Oyunları -6

Bütün Oyunları -6

2013
Agora Kitapligi
8.04 oy
Sinema-Tiyatro
Tiyatro Çalışması

Tiyatro Çalışması

2013
Mitos Boyut Yayınları
8.04 oy
Sinema-Tiyatro
Bütün Oyunları -1

Bütün Oyunları -1

2013
Agora Kitapligi
8.85 oy
Sinema-Tiyatro
Bütün Oyunları -2

Bütün Oyunları -2

2013
Agora Kitapligi
8.68 oy
Sinema-Tiyatro
Bütün Oyunları -3

Bütün Oyunları -3

2013
Agora Kitapligi
8.58 oy
Sinema-Tiyatro
Bütün Oyunları -4

Bütün Oyunları -4

2013
Agora Kitapligi
8.85 oy
Sinema-Tiyatro
Bütün Oyunları -5

Bütün Oyunları -5

2013
Agora Kitapligi
8.33 oy
Sinema-Tiyatro
Radyo Kuramı ve Sinema Üzerine

Radyo Kuramı ve Sinema Üzerine

2012
Agora Kitapligi
9.118 oy
Sanat
Oyun Sanatı ve Dekor

Oyun Sanatı ve Dekor

2011
Agora Kitapligi
8.07 oy
Sanat
Epik Tiyatro

Epik Tiyatro

2011
Agora Kitapligi
8.79 oy
Roman
Me-ti

Me-ti

2011
KALDIRAÇ YAYINLARI
9.54 oy
Felsefe-Düşünce
Aşk Şiirleri/Bertolt Brecht

Aşk Şiirleri/Bertolt Brecht

2009
Kırmızı Yayınları
8.65 oy
Şiir
Bütün Oyunları Cilt 5 Sivri Kafalılar-Yuvarlak Kafalılar-Yuvarlak Kafalılar-Sivri Kafalılar

Bütün Oyunları Cilt 5 Sivri Kafalılar-Yuvarlak Kafalılar-Yuvarlak Kafalılar-Sivri Kafalılar

2009
Mitos Boyut Yayınları
8.810 oy
Sinema-Tiyatro
Günlükler 2 (1941-1955)

Günlükler 2 (1941-1955)

2009
Ithaki Yayinlari
8.65 oy
Edebiyat
Dayika Werin Û Zaroken We

Dayika Werin Û Zaroken We

2008
BGST Yayinlari
9.37 oy
Diğer Dildeki Yayınlar
Bütün Oyunları Cilt 1

Bütün Oyunları Cilt 1

2007
Mitos Boyut Yayınları
8.56 oy
Sinema-Tiyatro
Günlükler 1

Günlükler 1

2007
Ithaki Yayinlari
9.04 oy
Edebiyat
Bütün Oyunları Cilt 2

Bütün Oyunları Cilt 2

2006
Mitos Boyut Yayınları
7.412 oy
Sinema-Tiyatro
Yarının Büyüklerine Şiirler

Yarının Büyüklerine Şiirler

2003
KELEPİR YAYINLAR
8.25 oy
Edebiyat
Bütün Şiirleri 2

Bütün Şiirleri 2

2002
Mitos Boyut Yayınları
9.03 oy
Şiir
Bay Keuner'den Öyküler

Bay Keuner'den Öyküler

2001
İLKE KİTABEVİ ANKARA
8.05 oy
Edebiyat
Faşizm Yazıları

Faşizm Yazıları

2001
Ütopya Yayınevi
8.25 oy
Siyaset
Bütün Oyunları Cilt 6

Bütün Oyunları Cilt 6

2000
Mitos Boyut Yayınları
9.03 oy
Sinema-Tiyatro
Turandot ve Aklayıcılar Kongresi

Turandot ve Aklayıcılar Kongresi

2000
Kaynak Yayınları
9.33 oy
Siyaset
Seçme Şiirler/ Bertolt Brecht

Seçme Şiirler/ Bertolt Brecht

2000
Yon Yayincilik
8.56 oy
Şiir
Üç Kuruşluk Roman

Üç Kuruşluk Roman

2000
ODA YAYINLARI
8.48 oy
Roman
Halkın Ekmeği

Halkın Ekmeği

2000
EVRENSEL BASIM YAYIN
8.73 oy
Edebiyat
Bütün Oyunları Cilt 9/ Puntila Ağa ve Uşağı Matti/ Artura Ui'nin Yükselişi/ Simone Machard'ın Düşler

Bütün Oyunları Cilt 9/ Puntila Ağa ve Uşağı Matti/ Artura Ui'nin Yükselişi/ Simone Machard'ın Düşler

2000
Mitos Boyut Yayınları
8.812 oy
Sinema-Tiyatro
Bütün Oyunları Cilt 8

Bütün Oyunları Cilt 8

1999
Mitos Boyut Yayınları
8.18 oy
Sinema-Tiyatro
Bütün Oyunları Cilt 4

Bütün Oyunları Cilt 4

1999
Mitos Boyut Yayınları
8.510 oy
Sinema-Tiyatro
Bütün Oyunları Cilt 3

Bütün Oyunları Cilt 3

1998
Mitos Boyut Yayınları
8.45 oy
Sinema-Tiyatro
Bütün Oyunları Cilt 10

Bütün Oyunları Cilt 10

1997
Mitos Boyut Yayınları
8.410 oy
Sinema-Tiyatro
Bütün Oyunları Cilt 11

Bütün Oyunları Cilt 11

1997
Mitos Boyut Yayınları
8.813 oy
Sinema-Tiyatro
Bütün Oyunları Cilt 7

Bütün Oyunları Cilt 7

1997
Mitos Boyut Yayınları
6.84 oy
Sinema-Tiyatro
Bay Keuner'in Öyküleri

Bay Keuner'in Öyküleri

1994
MİTOS YAYINLARI
8.68 oy
Roman
Me-Ti

Me-Ti

1994
MİTOS YAYINLARI
9.17 oy
Felsefe-Düşünce
Tiyatro İçin Küçük Organon

Tiyatro İçin Küçük Organon

1993
Mitos Boyut Yayınları
8.54 oy
Sanat

Öne Çıkan Alıntılar

“İnsan inanılmaz dayanıklılıkta bir varlık. Yavaş yavaş, parça parça ölür. Uzun bir süre daha, insan gibi görünür.”

“Hayat zor, yumuşak olmak zorundayız.”

@hakan_dugmecili_52📖 Beş Paralık Roman

“Yoksulluğun, zenginliğin bir başka yüzü olduğunu biliyordu. Birilerinin yoksulluğu olmadan, ötekilerin zenginliği ne demekti?”

@tarik_ersanlioglu_69📖 Beş Paralık Roman

“Yoksulluğun, zenginliğin bir başka yüzü olduğunu biliyordu. Birilerinin yoksulluğu olmadan, ötekilerin zenginliği ne demekti?”

@tugba_capaoglu_10📖 Beş Paralık Roman

“İnsan inanılmaz dayanıklılıkta bir varlık. Yavaş yavaş, parça parça ölür. Uzun bir süre daha, insan gibi görünür.”

@gulseren_karaosmanoglu📖 Beş Paralık Roman

“İnsan inanılmaz dayanıklılıkta bir varlık. Yavaş yavaş, parça parça ölür. Uzun bir süre daha, insan gibi görünür.”

@tuncay_cevikbasli_8📖 Beş Paralık Roman